Izdelki za vneto grlo!

sobota, 15 december 2018

Ljudje pogoltnemo slino v povprečju petkrat na minuto, zato se lahko dokaj hitro zavemo bolečine v predelu grla. Ta je lahko kratkotrajna in traja le nekaj dni ali pa vztraja tudi več tednov oz. mesecev.

boleče žrelo-spletna-lekarna

Bolečina v grlu je najpogostejša v zimskem času; občuti se ob prvih znakih prehlada, okužbi z virusom, zaradi suhega zraka ali celo sezonskih Bolečina v grlu je najpogostejša v zimskem času; občuti se ob prvih znakih prehlada, okužbi z virusom, zaradi suhega zraka ali celo sezonskih alergij. Pri začetnih, blagih bolečinah pomaga pitje čaja z medom, uživanje večje količine C-vitamina in inhaliranje eteričnih oli. Čeje vnetje grla posledica okužbe z bakterijo, pa govorimo o bakterijskem vnetju ali streptokokni angini. V tem primeru je potrebno tudi jemanje antibiotikov.  

Med streptokokno okužbo in bolečino v grlu zaradi npr. prehlada lahko bolnik razlikuje sam in ne potrebuje zdravniške pomoči. Pri prehladu se skupaj z bolečim grlom običajno pojavita še kašelj in izcedek iz nosu. Pri bakterijskem vnetju pa so poleg bolečine v grlu prisotni še povišana telesna temperatura, običajno nad 38 ·c, tresavica, glavobol, občutek siljenja na bruhanje in bolečine v sklepih ter mišicah. Bezgavke otečejo in požiranje je zelo oteženo, zato sta pogosti tudi izguba teka in šibkost. O škrlatinki pa govorimo, kadar se ob simptomih streptokokne angine na vratu in prsih pojavi še izpuščaj, ki  se postopoma razširi. Gre za otroško bolezen, ki se načeloma preboli enkrat.  

Samozdravljenje je primerno pri bolečem grlu, medtem ko je pri gnojni angini potrebno poiskati zdravniško pomoč. Oralni antiseptiki, ki so lahko kombinirani z lokalnimi anestetiki, zmanjšajo vnetje in občutek bolečine v grlu. V kolikor bolečine spremlia tudi suh in dražeč kašelj, se priporoča uživanje pastil, ki vsebujejo islandski lišaj ali pantenol. Pripravki iz propolise imajo antiseptični učinek in razkužijo ustno sluznico  

Slovenski farmacevti za lajšanje bolečin pri vnetem grlu najpogosteje svetujejo novo zdravilo Septabene, ki je na voljo v obliki pršila in pastil. Vsebuje benzidamin in cetilpiridin. Benzidamin je molekula z nesteroidno kemijsko strukturo s protivnetnimi in analgetičnimi lastnostmi. Mehanizem delovanja temelji na zaviranju sinteze prostaglandinov in s tem zmanjšanju lokalnih znakov vnetja. Cetilpiridin je kationski antiseptik iz skupine kvaternih amonijevih soli, ki se veže na površino bakterijske celice, difundira skozi njo in se veže na citoplazemsko membrano mikrobov. Zaradi vezave postane citoplazemska membrana prehodna za nizkomolekularne sestavine, predvsem za kalijeve ione. Cetilpiridin nato penetrira v celico in povzroči dokončno okvaro celičnih funkcij in s tem smrt celice. Na drugem mestu po pogostosti svetovanja je zdravilo Tantum Verde, ki vsebuje benzidamin.

Na tretje mesto pa so slovenski farmacevti uvrstili Septolete oz. NeoSeptolete. Septolete vsebujejo benzalkonijev klorid, antiseptik iz skupine kvaternih amonijevih spojin. Deluje kot kationski detergent. Zaradi svojih emulgatorskih lastnosti depolarizira citoplazemske membrane mikrobov in s tem poveča njihovo permeabilnost. Na tak način deluje baktericidno na Gram+ in Gram- bakterije ter na Candido albicans. NeoSeptolete in Septolete plus pa vsebujejo cetilpiridin.



Strokovna podpora in verodostojnost zapisanega

Vsebina in opis na tej strani je pod nadzorom farmacevtov in ostalih strokovnih sodelavcev.

Posodabljanje zapisov na strani je pod nadzorom: Lukanc Tomaž & Lukanc Maja mag. farm. Strokovni pregled informacij na strani: Lukanc Maja mag. farm. & Lukanc Tanja mag. farm.

V kolikor želite prijaviti napako ali nedoslednost na strani, ki ste jo morebiti opazili, lahko to naredite s klikom na ta link.

Kontaktni podatki (Contact)

Moja lekarna d.o.o.

Grajski trg 41,
8360 Žužemberk

Telefonska številka: 040 474 672 (klici iz tujine: 0038640 474 672)

Več informacij: Kontaktni podatki

Elektronska pošta (e-mail)

Na voljo so sledeči kontaktni maili

in tudi:

O nas (About Us)

Več o naši organizaciji, sodelavcih in zunanjih strokovnjakih je na voljo na sledeči povezavi: O nas in o naši lekarni

Zaposleni (Organization Schema)

Na povezavi so na voljo informacije o naših zaposlenih: Zaposleni podjetja Moja lekarna d.o.o.

Pogoji sodelovanja (Terms of Service) 

Splošni pogoji poslovanja in sodelovanja z nami so na voljo na sledeči povezavi: Pogoji poslovanja

Informacija o piškotkih (Cookie Policy) 

O hranjenju piškotkov je več informacij na voljo na sledeči povezavi: Piškotki

Politika zasebnosti (Privacy Policy)

Na povezavi je na voljo več informacij s področja varovanja osebnih podatkov, ki se izvaja pri nas. Več si preberite na sledeči povezavi: Politika zasebnosti

Pomoč uporabnikom (Customer Service Page)

Spodaj so na voljo rubrike, ki so namenjene vam uporabnikom za lažje delo s spletno stranjo. 
Nudimo vam sledeče kategorije pomoči:

Socialni mediji (Social Media Links)

Predstavljamo se na sledečih socialnih medijih:

https://www.instagram.com/spletna_lekarna/

https://twitter.com/spletnalekarna

https://www.facebook.com/spletna.lekarna

https://www.linkedin.com/in/moja-lekarna-86015927/

Pravica potrošnika o odstopu od pogodbe (Return Policy)

Več o pravicah potrošnikov je zapisano na sledeči povezavi: Pravice potrošnikov

Plačilne opcije (Payment options)

Na moja-lekarna.com so na voljo sledeči plačilni načini:

  • Plačilo po povzetju (dostava s kurirjem ali osebni prevzem v poslovalnici),
  • Plačilo po predračunu,
  • PayPal plačilo,
  • GoCrypto kripto plačila,
  • mBills plačila,
  • bančne kartice (mastercard, maestro, Visa) in
  • Valu/Valu Moneta plačila

Avtorske pravice (CopyRights)

Več o avtorskih pravicah je na voljo na sledeči povezavi: Avtorske pravice

Komentirajte

Prijava na e-novice

Spremljajte naše e-novice in bodite obveščeni o ugodnostih in promocijskih bonih, s katerimi lahko prihranite.