Kaj so Lactil kapsule?
Lactil kapsule so prehransko dopolnilo za doječe mame in vsebujejo naravna izvlečka navadnega komarčka in sladkega janeža, ki pripomoreta k nastajanju mleka in spodbujata laktacijo (on hold botanicals).
Sladki janež je rastlina enoletnica, o kateri so veliko vedeli že v Egiptu, pred več kot 4000 leti. Sladki janež in njegove blagodejne lastnosti so v tistih časih uporabljali za medicinske, kozmetične in kulinarične namene. Izvleček sladkega janeža vsebuje spojino, imenovano anetol, ki deluje na povečanje laktacije oz. sposobnosti proizvodnje mleka pri doječih materah (on hold botanicals).
Izvleček navadnega komarčka blagodejno deluje na celotno telo in ima izjemne sposobnosti ohranjanja zdravih dojk ter pripomore k laktaciji (on hold botanicals). Prav tako nosi antioksidativne lastnosti, ki krepijo imunski sistem in nudijo zaščito pred oksidativnim stresom in prostimi radikali (on hold botanicals).
Kakšne so izkušnje naših uporabnic?
Izkušnje uporabnic si lahko preberete na spletnem mestu:
https://www.moja-lekarna.com/productreviews/27489
Na voljo tudi na povezavi: Izkušnje, cena Lactil-a, prehrana v nosečnosti
Najpogostejša vprašanja žensk glede Lactil prehranskega dopolnila
Vprašanje anonimne uporabnice 1:
Ali so Lactil kapsule za dojenje naravnega izvora? Katere alergene in aditive vsebujejo?
Odgovor naše ekipe:
Lactil kapsule so prehransko dopolnilo, ki je 100% naravnega izvora. Vsebujejo izvlečke sladkega janeža in navadnega komarčka. Sladki janež je rastlina enoletnica, navadni komarček ali tudi koromač, pa je rumenkasta rastlina, ki spada v družino kobulnic.
Lactil kapsule prav tako vsebujejo hidroksipropilmetil celulozo, ki se uporablja za kapsulizacijo sestavin in je rastlinskega izvora ter izdelana iz rastlinske celuloze.
Rižev prah v kapsuli se uporablja kot zgoščevalec in je prav tako 100% rastlinskega izvora. Ima podobno vlogo kot škrob, ki pa ga izdelek Lactil kapsule ne vsebuje.
Smukec in silicijev dioksid sta mineral in spojina in v kapsulah delujeta kot sredstvi proti sprijemanju.
Lactil kapsule ne vsebujejo glutena, soje, laktoze, umtnih aditivov, barvil, sladkorja in alergenov in so varne za uporabo.
Vprašanje anonimne uporabnice 2:
Kdaj začnemo jemati Lactil kapsule in kdaj naj z jemanjem prenehamo?
Odgovor naše ekipe:
Prehransko dopolnilo Lactil naj doječe matere jemljejo 2x na dan po eno kapsulo. Z jemanjem naj začnejo med 3. in 5. dnevom po porodu, saj bo takoj po rojstvu mleko, ki ga bo zaužil vaš dojenček, večinoma kolostrum. Z jemanjem naj prenehajo, ko bo zaloga mleka optimalno zadostna in se bo dojenček lahko normalno dojil.
Vprašanje anonimne uporabnice 3:
Kakšni so lahko stranski učinki prehranskega dopolnila Lactil?
Odgovor naše ekipe:
Sladki janež ima lahko učinke, podobne estrogenu, zato obstaja možnost, da je lahko uživanje izvlečka sladkega janeža potencialno škodljivo za ljudi s hormonsko občutljivimi stanji, kot so hormonsko sprožena rakava stanja (rak dojk, rak maternice, rak jajčnikov), endometrioza in miomi maternice.
Koromač je pogosto živilo v vsakdanji prehrani. Varno je, če se uporablja v ustreznih odmerkih za kratek čas. Ni dovolj zanesljivih informacij, da bi vedeli, ali je navadni komarček varen pri dolgotrajni uporabi. Čeprav so redki, lahko neželeni učinki vključujejo želodčne težave.
Vprašanje anonimne uporabnice 4:
Ali je Lactil varen za uporabo v času nosečnosti?
Odgovor naše ekipe:
Lactil je varno jemati v času nosečnosti. Čeprav je priporočjivo, da ga začnete jemati šele po 3. dnevu po rojstvu, saj se s prvim dnem izloča kolostrum.
Prehranska dopolnila za laktacijo, ki pa vsebujejo grško seno, so lahko škodljiva v času nosečnosti in jih zato ni priporočljivo smemo jemati.
Prehransko dopolnilo Lactil ne vsebuje grškega sena!
Vprašanje anonimne uporabnice 5:
Kaj lahko še storimo, da povečamo delovanje prehranskega dopolnila Lactil in vplivamo na povečanje laktacije?
Odgovor naše ekipe:
Za optimalno učinkovanje prehranskega dopolnila Lactil vam priporočamo, da ga jemljete po navodilih, medtem pa poskrbite za pravilno prehrano in uživanje specifičnih živil, ki lahko spodbujajo proizvodnjo mleka. Ta živila so v veliki meri semena (chia, lanena, bučna), listnata zelenjava, fižil, stročnice, pravi grški jogurt, avokado, korenje, in določene vrste gob.
Spodaj je še nekaj nasvetov, ki lahko pripomorejo k povečani laktaciji:
- Prav tako pri laktaciji pomaga bolj pogosto dojenje. Podnevi dojite vsaki 2 uri in ponoči vsake 3 do 4 ure (vsaj 8x do 16x v 24 urah). Če se vaš dojenček takrat ne želi dojiti, uporabite kakovostno dvojno električno prsno črpalko, da povečate proizvodnjo mleka. Črpanje po dojenju signalizira telesu, da proizvaja več mleka.
- Dojenčka dojite vsaj 15 minut na vsaki dojki. Ne omejujte časa dojenja. Če dojenček po eni dojki zaspi, ga zbudite in mu ponudite drugo dojko. Dokazano je, da večkratna zamenjava dojk med dojenjem poveča količino mleka.
- Nežno masirajte dojke pred in med dojenjem.
- Uporabite sprostitvene tehnike za zmanjšanje stresa in spodbujanje pretoka materinega mleka.
- Poskrbite za telesno bližino z dojenčkom, približno 20 minut po dojenju. Dokazano je, da telesno zbliževanje z dojenčkom izboljša proizvodnjo mleka za naprej.
- Uporabite prsno črpalko takoj po dojenju, skozi dan. Počivajte ponoči. Nekatere doječe matere so ugotovile, da se je njihova laktacija izboljšala, če so črpale 5 minut, počivale 5 minut in nato ponovno črpale še 10 minut.
- Prepričajte se, da je otrok pravilno nameščen za dojenje.
- V prvih tednih se izogibajte stekleničkam in dudam. Dojenčka hranite iz dojk, kadar koli lahko.